Miejskie Przedszkole nr 35 zobowiązuje się zapewnić dostepność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostepności ma zastosowanie do strony internetowej Miejskie Przedszkole nr 35.
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częsciowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłaceń wymienionych poniżej.
Treści niedostępne
Wyłaczenia
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Każdy ma prawo:
Żądanie musi zawierać:
Skargi i odwołania
Na niedotrzymanie terminów oraz odmowę realizacji zadania mozna złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres mp.35@wp.pl
Dostępność architektoniczna
Do budynku przedszkola prowadzą 3 wejścia.
Do głównego prowadzi kilkudziesięcio metrowy chodnik, bez stopni.
– Dla klientów dostępne jest 1 wejście. Pierwsze drzwi otwierane ręcznie (w godzinach otwarcia placówki) . Następnie- drugie drzwi otwierane ręcznie prowadzące do holu i szatni.
– Drugie wejście znajduje się na terenie ogrodu przedszkolnego, przeznaczone jest dla personelu, dostaw towwaru oraz w razie konieczności służy jako wyjście ewakuacyjne .Drzwi otwierane są ręcznie.
- Trzecie drzwi służą jako droga ewakuacyjna.
Osobą oddelegowaną do udzielania informacji jest dyrektor.
Budynek jest obiektem jednokondygnacyjnym, nie posiada wind, pochylni, podjazdów, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych lecz szerokie drzwi główne i brak stopni ułatwia wejście niepełnosprawnym. Nie ma toalety dostępnej dla osób niepełnosprawnych.
Miejsca parkingowe znajdują się na terenie o przedszkola. Nie ma miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.Warunkiem wejścia na teren budynku Miejskiego Przedszkola nr 35 z psem asystującym jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Możliwość wejścia do budynku z psem asystującym nie zwalnia osoby niepełnosprawnej z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego.
W budynku nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online
Informacje dodatkowe:
Ułatwienia
Serwis posiada mapę strony, która ułatwia poruszanie się po stronie internetowej
Obsługa strony internetowej możliwa jest zarówno przy pomocy klawiatury jak i myszki
Serwis jest wyposażony w mechanizmy ułatwiające przeglądanie treści przez osoby niedowidzące (zmiana wielkości czcionki, zmiana kontrastu)
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki