Deklaracja dostępności Organizacja pracy w Miejskim Przedszkolu Nr 35 Oferta edukacyjna Miejskiego Przedszkola Nr 35 Ramowy rozkład dnia Miejskiego Przedszkola Nr 35 Zasady rekrutacji/ rekrutacji uzupełniającej Rada Rodziców - regulamin Oddziały przedszkole 2022/23 Regulamin dot. opłat Historia przedszkola Statut Miejskiego Przedszkola Nr 35 w Rudzie Śląskiej Regulamin stołówki Regulamin elektronicznego systemu ewidencji ATMS

Deklaracja dostępności

Miejskie Przedszkole nr 35 zobowiązuje się zapewnić dostepność swojej strony internetowej zgodnie            z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostepności ma zastosowanie do strony internetowej           Miejskie Przedszkole nr 35.

• Data publikacji strony internetowej: 2014-03-17
  • Data ostatniej aktualizacji:2023-01-12

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częsciowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłaceń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

• Nie wszystkie pliki do pobrania ( w formacie pdf, doc. i inne) sa przygotowane, jako dostępne, tzn. nie mają struktury pozwalającej osobom niewidomym na ich przeglądanie lub też są skanami dokumentów. Tym samym nie ma możliwości ich odczytania za pomocą wspomagających programów komputerowych.

Wyłaczenia

• Część treści pochodzi ze strony, która została zaprojektowana przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.
  • mapy są wyłaczone z obowiązku zapewnienia dostepności

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

• Deklarację sporządzono dnia: 2020-09-01
  • Deklaracja została ostatnio poddna przeglądowi i aktualizacji dnia 2023-01-12
  • Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
  • Pobierz

• Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Joanna Dutkiewicz
  • e-mail; mp.35@wp.pl
  • telefon; 32 2426 500

Każdy ma prawo:

• zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • wnioskowac o  udostepnienie niedostępnej informacji w innrj alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

• dane kontaktowe osoby zgłaszajacej,
  • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie
  • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jesli żądanie dotyczy udostępnienia formie alternatywnej informacji niedostępnej.
  • Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępości albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe i powinno nastąpić najdalej w ciagu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie terminów oraz odmowę realizacji zadania mozna złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną  na adres mp.35@wp.pl

• Dostępność wejścia do budynku.

Do budynku przedszkola prowadzą 3 wejścia.

Do głównego prowadzi kilkudziesięcio metrowy chodnik, bez stopni.

– Dla klientów dostępne jest 1 wejście. Pierwsze drzwi otwierane ręcznie (w godzinach otwarcia placówki) . Następnie- drugie drzwi otwierane ręcznie prowadzące do holu i szatni.

– Drugie wejście znajduje się na terenie ogrodu przedszkolnego, przeznaczone jest dla personelu, dostaw towwaru oraz w razie konieczności służy jako wyjście ewakuacyjne .Drzwi otwierane są ręcznie.

- Trzecie drzwi służą jako droga ewakuacyjna.

Osobą oddelegowaną do udzielania informacji jest dyrektor.

Budynek jest obiektem jednokondygnacyjnym, nie posiada wind, pochylni, podjazdów, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych lecz szerokie drzwi główne i brak stopni ułatwia wejście niepełnosprawnym. Nie ma toalety dostępnej dla osób niepełnosprawnych.

• Informacja o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

Miejsca parkingowe znajdują się na terenie o przedszkola. Nie ma miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

• Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.

Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.Warunkiem wejścia na teren budynku Miejskiego Przedszkola nr 35 z psem asystującym jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Możliwość wejścia do budynku z psem asystującym nie zwalnia osoby niepełnosprawnej z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego.

• Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.

W budynku nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online

Informacje dodatkowe:

Ułatwienia

Serwis posiada mapę strony, która ułatwia poruszanie się po stronie internetowej

Obsługa strony internetowej możliwa jest zarówno przy pomocy klawiatury jak i myszki

Serwis jest wyposażony w mechanizmy ułatwiające przeglądanie treści przez osoby niedowidzące (zmiana wielkości czcionki, zmiana kontrastu)

Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki